بلاگ

دلایلی که باید هر روز مطالعه داشته باشید

Reasons-you-should-study-every-day

قبل از عصر الکترونیک، خواندن کتاب امری روزمره بود که تقریباً همه کسانی که می خواستند دانش کسب کنند، از آن استفاده می کردند و مزایای خواندن، نیازی به یادآوری نداشت. با این حال همانطور که می دانید، خواندن فواید زیادی دارد. از باهوش‌تر کردن شما تا بهبود مهارت‌های خواندن و نوشتن. اگر می‌خواهید با دلایل نیاز به مطالعه روزانه بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

تحریک ذهنی مغز انسان

وقتی هر روز مطالعه می کنید، فعالیت ذهنی خود را تحریک می کنید. مطالعات متعددی برای درک فواید خواندن انجام شده است.

طبق یک بررسی انجام شده، یکی از مزایای اصلی خواندن کتاب، کند کردن اختلالات روانی مانند آلزایمر و زوال عقل است. زیرا مطالعه، مغز را تحریک می کند و آن را فعال نگه می دارد و به آن اجازه می دهد قدرت و ظرفیت خود را حفظ کند.

هر قسمت از بدن ما برای سالم ماندن به ورزش نیاز دارد و همین امر در مورد مغز ما نیز صدق می کند. خواندن به آن ورزش منظم می دهد و آن را سالم و سالم نگه می دارد. حتی انجام بازی هایی مانند شطرنج یا حل پازل نیز منجر به تحریک شناختی می شود.

مطالعه کتاب به منظور کاهش استرس

نگرانی های روزمره همچنان شما را آزار می دهد مگر اینکه کاری انجام دهید که ذهن خود را منحرف کنید. خواندن، این فضای ذهنی را به شما می دهد تا خود را با چیزهای جالب تر مشغول کنید. وقتی یک داستان عالی می خوانید، به نظر می رسد تمام استرس شما از بین می رود و شما را آرام می کند، زیرا تمایل دارید ذهنی در یک قلمرو متفاوت سفر کنید. گاهی در حین مطالعه با توصیه ها یا راه حل های ارزشمندی برای مشکلات خود مواجه می شوید.

افزایش اطلاعات عمومی

از زمان شروع تمدن، ما از نظر ذهنی رشد کرده و رشد کرده ایم. بسیاری از دانشمندان فرهیخته برای دانش ما به کتاب های دانشمندی که پیشینیان ما نوشته اند اعتبار می دهند. اهمیت مطالعه کتاب اکنون بیش از هر زمان دیگری است. همه چیز به صورت دیجیتالی در دسترس نیست.

راه های زیادی برای یادگیری بیشتر در مورد زندگی وجود دارد، از کتاب های خودیاری گرفته تا خواندن داستان. حتی زمانی که احساس بی انگیزگی می کنید، می توانید یک بیوگرافی الهام بخش بخوانید تا روحیه خود را بالا ببرید. یکی از مزایای بزرگ خواندن کتاب این است که دانشی که از آنها به دست می آورید هرگز از شما سلب نمی شود.

یکی از هیجان انگیز ترین پیشنهادات ما برای مطالعه ی کتاب، کتاب تفکر سریع و کند اثر دانیل کانمن، برنده جایزه نوبل اقتصاد است که یکی از برترین کتاب هایی است که تا به امروز در رابطه با مغز و شناخت ذهن بشر منتشر شده است.

گسترش دایره واژگان

اگر هنوز در مورد اینکه چرا خواندن کتاب مهم است متقاعد نشده اید، این ممکن است برای شما جالب باشد. وقتی عادت به خواندن را در خود ایجاد کنید، دایره لغات خود را تقویت می کنید. خواندن هر نوع کتابی می تواند دایره لغات شما را تا حد قابل توجهی بهبود بخشد.

تسلط عالی بر زبان به بسیاری از افراد در زندگی حرفه ای و تحصیلی کمک می کند. علاوه بر این، با دانش واژگان بهتر، هنگام نشستن در گروهی با مخاطبان آگاه، می توانید اعتماد به نفس خود را پر کنید.

همچنین زمانی که عادت به خواندن کتاب های مختلف در هر روز را در خود ایجاد می کنید، می توانید انتظار یادگیری زبان های جدید را نیز داشته باشید.

تاثیر خواندن کتاب بر بهبود عملکرد حافظه

مطالعه منظم یک تمرین عالی برای مغز شما است. اگر یک کتاب تخیلی بخوانید، مغز شما مجبور می شود نام و ماهیت شخصیت های مختلف را به خاطر بسپارد. بازگشت به تاریخچه آنها و یادآوری رویدادها یا نقشه ها سرگرم کننده است و حافظه شما را بهبود می بخشد.

یکی از بزرگترین مزایای مطالعه روزانه این است که مغز شما فوق العاده قدرتمند می شود. یک واقعیت شگفت انگیز در مورد مغز ما این است که می تواند مقدار زیادی از اطلاعات را حفظ کند و با هر خاطره جدید، مغز شما مسیرها یا سیناپس های مغزی جدیدی ایجاد می کند.
علاوه بر این، حافظه موجود شما را تقویت می کند، به یادآوری حافظه کوتاه مدت کمک می کند و خلق و خو را تثبیت می کند.

افزایش مهارت‌های تفکر تحلیلی

اگر هنوز نمی‌دانید که خواندن منظم چه فواید دیگری دارد، این را در نظر بگیرید! یکی از شگفت انگیزترین فواید مطالعه روزانه این است که می تواند مهارت های تحلیلی شما را بهبود بخشد. خواندن رمان‌های معمایی به شما کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را توسعه دهید که می‌تواند به شما در حل مسئله کمک کند.

هنگام خواندن یک رمان، افشای آن بسیار کند است و ذهن شما مجبور به پیش بینی یا حدس زدن می شود. پس از افشای، می توانید نقاط را به هم وصل کنید. این سرگرم کننده است که مغز خود را باهوش تر کنید و مهارت های تحلیلی خود را تقویت کنید.

به طور ناخودآگاه مغز آموزش داده می شود تا هوشمندانه تر فکر کند و مهارت های تحلیلی قوی را توسعه دهد. شما می توانید انتظار داشته باشید که از این موضوع در زندگی شخصی و حرفه ای خود سود ببرید.

بهبود تمرکز با مطالعه کتاب

یکی از بدترین کارهایی که تکنولوژی انجام داده این است که ما را تنبل کرده است. تقریباً همه چیز به راحتی در دسترس است. ما به سختی تلاش می کنیم تا روی حل مسائل تمرکز کنیم یا روی ایجاد هر گونه بهبودی تمرکز کنیم.

در حالی که خواندن می تواند قدرت از دست رفته تمرکز و تمرکز را بازگرداند. اگر احساس می کنید که استفاده از فناوری مدرن بهره وری ما را کاهش می دهد، عادت سالم خواندن هر روز را در خود ایجاد کنید.

مشغول نگه داشتن خود با مطالعه برای حدود 20 تا 30 دقیقه می تواند برای مغز شما عالی باشد. می تواند به شما در تمرکز و تمرکز بهتر کمک کند. ممکن است این کار را برای کسانی انجام داده باشید که هنوز به سختی می‌توانند تمرکز یا تمرکز درست داشته باشند.

مهارت های نوشتاری بهتر

اگر بیشتر بخوانید، طبیعتاً در مهارت نوشتن مهارت خواهید داشت. از آنجایی که دایره لغات و تلفظ شما با مطالعه منظم بهبود می یابد، در نهایت شما را نویسنده بهتری می کند.

ما فقط در مورد نوشتن داستان، کتاب، رمان و غیره صحبت نمی کنیم. حتی وقتی چیزی در زندگی شخصی و حرفه ای روزمره می نویسید، مهارت های نوشتن شما با مطالعه منظم بهبود می یابد.

هرچه بیشتر بخوانید، مهارت های نوشتاری شما بهتر می شود. شما تمایل دارید روی جنبه های مختلف نوشتن تمرکز کنید که به شما امکان می دهد موثرتر از دیگران بنویسید.

احساس آرامش با خواندن کتاب

آیا گاهی اوقات احساس نمی کنید که فقط از همه شلوغی های مزخرف روزمره دور شوید؟ اما برنامه ریزی یک سفر برای گذراندن مدتی در خلوت همیشه مقرون به صرفه نیست.

خواندن کتاب به شما این امکان را می دهد که آرامشی مشابه کسب کنید. جالب‌تر این است که افرادی که از فشار خون بالا یا اضطراب رنج می‌برند، می‌توانند در مطالعه آرامش پیدا کنند.

خواندن متون خودیاری یا معنوی روح شما را بالا می برد و احساس بهتری در شما ایجاد می کند. در حالی که افرادی که از اختلالات خلقی رنج می برند نیز می توانند با عادات خواندن احساس بهتری داشته باشند.

منبع رایگان سرگرمی

ما برای فیلم و موسیقی هزینه می کنیم، اما چرا؟ برای سرگرمی است، اینطور نیست؟ پس چرا صرفاً با همین هدف کتاب نمی خوانیم؟ تعجب خواهید کرد اگر بدانید که برخی از فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه شما پس از الهام گرفتن از برخی از بهترین رمان‌ها ساخته شده‌اند. جالب‌تر این است که خواندن کتاب هزینه بسیار کمتری دارد و شما را برای مدت طولانی‌تری سرگرم می‌کند.از فواید سلامتی گرفته تا باهوش شدن، فواید متعددی وجود دارد که مطالعه منظم می تواند ارائه دهد. اگر این عادت کتاب خواندن منظم را در خود ایجاد کنید، می توانید انتظار داشته باشید که دانش خود را در مورد بسیاری از چیزها افزایش دهید. ممکن است خسته کننده به نظر برسد، مگر اینکه شروع کنید، اما وقتی مطمئن شدید، زمانی که به خواندن دست پیدا کردید، از خودتان به خاطر این عادت تشکر خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *