بلاگ

معرفی برترین آثار ارنست همینگوی

بیوگرافی ارنست همینگوی Ernest Hemingway

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) نویسنده، رمان‌نویس، داستان‌نویس، شاعر، فردی معروف در ادبیات آمریکا و برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۴ میلادی بود. او در سال ۱۸۹۹ میلادی در شهر اورنیگون، ایالت ایلینوی آمریکا به دنیا آمد و در سال ۱۹۶۱ میلادی در خانهٔ خود در ایالت ایداهو آمریکا جان سپرد.

پرطرفدارترین کتاب های ارنست همینگوی

آثار ارنست همینگوی شامل رمان‌ها، داستان‌های کوتاه، شعر و نمایشنامه می‌شوند. در زیر به معرفی کتاب‌های او پرداخته‌ایم:

1. “سنت بد” (The Sun Also Rises)، ۱۹۲۶: یکی از بهترین رمان‌های همینگوی و شاهکار او است. داستان دربارهٔ گروهی از دوستان آمریکایی و اروپایی است که به اسپانیا سفر می‌کنند و در آنجا شرکت در جشنوارهٔ بزرگ خیول‌دوانی را تجربه می‌کنند.

2. “پیرمرد و دریا” (The Old Man and the Sea)، ۱۹۵۲: یکی از معروف‌ترین آثار همینگوی است که دربارهٔ یک ماهیگیر پیر به نام سانتیاگو است که در تلاش برای گرفتن یک ماهی بسیار بزرگ به دریا می‌رود.

3. “آدم‌کش” (For Whom the Bell Tolls)، ۱۹۴۰: داستان دربارهٔ یک فرد آمریکایی به نام رابرت جوردن است که در جریان جنگ‌های داخلی اسپانیا به جبهه می‌پیوندد.

4. “جنگ و صلح” (A Farewell to Arms)، ۱۹۲۹: داستان دربارهٔ یک سرباز آمریکایی به نام فردریک هنری است که در جنگ جهانی اول در ایتالیا خدمت می‌کند.

5. “خانهٔ همینگوی” (The Hemingway House)، ۱۹۹۰: این کتاب یک مجموعه از نوشته‌های همینگوی است که در قالب یک خاطره‌نویسی نگاشته شده‌اند و به بررسی زندگی همینگوی و خانهٔ او در کیب وست، فلوریدا می‌پردازد.

6. “مردان بدون زنان” (Men Without Women)، ۱۹۲۷: این کتاب یک مجموعه از داستان‌های کوتاه همینگوی است که در آن به موضوعاتی مانندعشق، خیانت، جنگ و مرگ می‌پردازد.

7. “تو هم به خاطر من گریه مکن” (Across the River and Into the Trees)، ۱۹۵۰: در این رمان، همینگوی داستان یک سفر عاشقانهٔ یک سرباز آمریکایی به نام ریچارد کانتو به ونیز را روایت می‌کند.

8. “جزیرهٔ پوشیده” (The Island in the Stream)، ۱۹۷۰: این رمان به داستان یکی از بازیگران سینما به نام توماس هدسون می‌پردازد که بعد از طلاق از همسرش در جزیره‌ای در خلیج هافانا، کوبا زندگی می‌کند.

9. “نیمه‌بارانی” (In Our Time)، ۱۹۲۵: این کتاب یک مجموعه از داستان‌های کوتاه همینگوی است که در آن به موضوعاتی مانند جنگ، جنایت و مرگ می‌پردازد.

10. “خاطرات پاریس” (A Moveable Feast)، ۱۹۶۴: این کتاب یک خاطره‌نویسی از زندگی همینگوی در پاریس در دههٔ ۱۹۲۰ است که در آن به موضوعاتی مانند دوستی، ادبیات و هنر می‌پردازد.

همچنین، ارنست همینگوی بسیاری از داستان‌ها، شعرها و مقالات دیگری نیز نوشته است که در کتاب‌های مختلفی به چاپ رسیده‌اند.

جوایز نویسندگی ارنست همینگوی

ارنست همینگوی در حوزه‌های مختلفی از جمله رمان، داستان کوتاه، شعر و نمایشنامه فعالیت داشته است. او به عنوان یکی از نویسندگان برجسته قرن بیستم شناخته می‌شود و به دلیل زبان ساده و روانش، شخصیت‌های قوی و واقع‌گرایی در آثارش، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

از جوایز برجسته‌ای که ارنست همینگوی دریافت کرده است، می‌توان به جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۵۴ اشاره کرد. همچنین، وی برندهٔ جایزهٔ پولیتزر در سال ۱۹۵۳ برای رمان “پیرمرد و دریا” شده است. این رمان آثاری دیگری مانند “جنگ و صلح” و “سنت بد” نیز داخلی٬ و از جوایزی همچون جایزهٔ مدال طلای کنگرهٔ آمریکا و جایزهٔ مدال برونزی کنگرهٔ آمریکا برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *