بلاگ

معرفی برترین آثار استفنی مه‌یر

استفنی مه یر (Stephanie Meyer) یک نویسندهٔ آمریکایی است که در سال ۱۹۷۳ در هنریتا، آریزونا به دنیا آمد. او به خاطر سری رمان‌های «شفق» (Twilight) و فیلم‌های بر پایهٔ آن شناخته می‌شود.

بیوگرافی استفنی مه‌یر Stephanie Meyer

استفنی مه یر در دانشگاه براوو در ویسکانسین تحصیل کرده و مدتی به عنوان کارمند مشغول به کار در یک شرکت تبلیغاتی بود. او در سال ۲۰۰۵ شروع به نوشتن کرد و در سال ۲۰۰۵ رمان «شفق» را منتشر کرد. این کتاب در کمتر از یک سال به یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های جهان تبدیل شد و به فیلم هم تبدیل شد.

روایت «شفق» دربارهٔ عشق بین یک وامپیر جوان به نام ادوارد کالن و یک دختر نوجوان به نام بلا اسوان است. این سری رمان علاوه بر موضوع عشق، شامل فانتزی، ماجراجویی و ترسناک است.

پرطرفدارترین کتاب‌های استفنی مه‌یر

استفنی مه یر کتاب‌های دیگری نیز نوشته است که شامل عناوین زیر می‌شوند:

– ماه نو (new moon)

-خسوف

-سپیده دم

– میزبان (The Host)
– دارو ساز (The Chemist)

-خورشید نیمه شب (midnight sun)

استفنی مه یر به دلیل فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌هایش، به یکی از نویسندگان پرفروش جهان تبدیل شده است.

جوایز نویسندگی استفنی مه‌یر

استفنی مه یر در سال ۲۰۰۵ با نشر اولین کتاب خود به نام «شفق» شروع به فعالیت نویسندگی کرد. این کتاب و سری رمان‌های بعدی آن، در سبک فانتزی، عاشقانه و ترسناک نوشته شده‌اند و به عنوان محبوب‌ترین کتاب‌های جهان شناخته می‌شوند.

او به دلیل فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌هایش، به یکی از نویسندگان پرفروش جهان تبدیل شده است. اما او هنوز هیجان نوشتن را در ادامه دادن به خلق داستان‌های فانتزی، عاشقانه و ترسناک در کتاب‌های جدیدش ادامه می‌دهد.

استفنی مه یر هیچ جایزه اصلی در زمینهٔ نویسندگی کتاب‌هایش دریافت نکرده است، اما کتاب «شفق» در سال ۲۰۰۵ به عنوان کتاب سال در دستهٔ پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز انتخاب شد. همچنین، فیلم‌هایی بر پایهٔ کتاب‌های او، نیز بسیار موفق بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *