بلاگ

معرفی برترین آثار استفن کینگ

استفن کینگ (Stephen King) نویسندهٔ مشهور آمریکایی است که به خاطر نوشتن رمان‌های ترسناک و فانتزی شناخته می‌شود.

بیوگرافی استفن کینگ

استفن کینگ در ۲۱ سپتامبر ۱۹۴۷ در شهر پورتلند، ایالت مین، آمریکا به دنیا آمد. کینگ بیش از ۶۰ کتاب نوشته است و برخی آثارش در سینما و تلویزیون نیز به کار گرفته شده است. او دارای بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش شده از آثارش در سراسر جهان است.

پرطرفدارترین کتاب های استفن کینگ Stephen King

در زیر به معرفی برخی از مهم‌ترین کتاب‌های استفن کینگ پرداخته‌ایم:

1. “آرام بخش مرده‌ها” (Pet Sematary)، ۱۹۸۳: در این رمان، یک خانواده به نام کریدی که به یک شهر کوچک در مین می‌روند، با یک مزرعهٔ قدیمی و مرموز در نزدیکی خانه‌شان مواجه می‌شوند.

2. “آقای مرسدس” (Mr. Mercedes)، ۲۰۱۴: این رمان دربارهٔ یک قاتل سریالی به نام بردی هارتفیلد است که با کتاب‌داری بازنشسته به نام بیل هدجز مواجه می‌شود.

3. “شین” (The Shining)، ۱۹۷۷: در این رمان، یک نویسنده به نام جک تورانس به همراه خانواده‌اش به یک هتل در کوهستان می‌روند و در آنجا با رویدادهای ترسناکی روبرو می‌شوند.

4. “استند” (The Stand)، ۱۹۷۸: در این رمان، یک ویروس باعث مرگ بیش از ۹۹٪ جمعیت جهان می‌شود و بازماندگان باید در مقابل نیروهای شیطانی که در جستجوی قدرت هستند، مقاومت کنند.

5. “اقلیم متوسط” (The Mediterranean Climate)، ۱۹۹۰: در این کتاب، یک نویسنده به نام تاد با خانواده‌اش به یک جزیره ساحلی در مین می‌رود و با رویدادهای عجیب و غریبی روبرو می‌شود.

6. “کابوس شبانه” (Nightmares & Dreamscapes)، ۱۹۹۳: این کتاب یک مجموعه از داستان‌های کوتاه است که توسط استفن کینگ نوشته شده‌اند.

7. “آدمکش” (Misery)، ۱۹۸۷: در این رمان، یک نویسنده به نام پل شلوپی به دست یک طرفدار او به نام آنی ویلکسربوده شده و به شدت شکنجه می‌شود.

8. “کتاب باز” (The Dark Half)، ۱۹۸۹: در این رمان، یک نویسنده به نام تاد کالدر به دست یک کتاب‌دار بازنشسته به نام جورج استارک ربوده می‌شود.

9. “۱۱/۲۲/۶۳” (11/22/63)، ۲۰۱۱: در این رمان، یک معلم به نام جیک ایگلتون به زمانی قبل از ترور جان اف. کندی بازمی‌گردد تا سعی کند تاریخ را تغییر دهد.

10. “ایت” (It)، ۱۹۸۶: در این رمان، یک گروه از دوستان در شهر دِری، مین، با شیطانی به نام “ایت” مواجه می‌شوند که به شکل پلی‌مورفیک ظاهر می‌شود.

11. “شهری برای عشق” (Hearts in Atlantis)، ۱۹۹۹: این کتاب شامل پنج داستان کوتاه است که به صورت اتصالی با یکدیگر مرتبط هستند.

12. “سریع و خشن” (Fast and Furious)، ۲۰۱۱: در این کتاب، یک گروه از ماشین‌های راننده‌ی سریع در یک مسابقه خطرناک در جنوب آمریکا شرکت می‌کنند.

آقای مرسدس” (Mr. Mercedes) کتابی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است. در این کتاب، یک قاتل سریالی به نام بردی هارتفیلد، با کتاب‌داری بازنشسته به نام بیل هدجز مواجه می‌شود. این کتاب بخش اول از سه‌گانهٔ “بیل هدجز” است که به ترتیب شامل کتاب‌های “آقای مرسدس”، “جنگ با فرشتگان” (Finders Keepers) و “انتقام” (End of Watch) است.

جوایز نویسندگی استفن کینگ

استفن کینگ یک نویسندهٔ بسیار محبوب و پرطرفدار آمریکایی است که در حوزه‌های ترسناک، فانتزی، علمی تخیلی و درام فعالیت می‌کند. وی بیش از ۶۰ کتاب نوشته و برای آثارش در سینما و تلویزیون نیز به کار گرفته شده است.

استفن کینگ در طول دوران حرفه‌ای خود، از جوایز و افتخارات بسیاری برخوردار شده است. برخی از جوایز برجسته که وی دریافت کرده عبارتند از:

– جایزهٔ بریتانیایی کتاب سال برای رمان “The Outsider” در سال ۲۰۱۹
– جایزهٔ کتاب غودریدز برای رمان “۱۱/۲۲/۶۳” (11/22/63) در سال ۲۰۱۱
– جایزهٔ برنامهٔ کتاب مورد علاقهٔ من برای رمان “The Green Mile” در سال ۱۹۹۹
– جایزهٔ ادبی نیشت در سال ۲۰۰۳
– جایزهٔ مدال طلای کنگرهٔ آمریکا در سال ۲۰۰۳

استفن کینگ همچنین در سال ۲۰۰۳ به عنوان دانشکدهٔ هنرهای زیبای نرشتهٔ دانشگاه میشیگان انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *