بلاگ

معرفی برترین آثار النا فرانته

النا فرانته (Elena Ferrante) نویسندهٔ مشهور ایتالیایی است که در سال ۱۹۴۳ در ناپل به دنیا آمد. نام واقعی او نامعلوم است و او تصمیم دارد هویت خود را مخفی نگه دارد. او به خاطر رمان‌هایش که به فرمت سریال نوشته شده‌اند، شناخته می‌شود.

بیوگرافی النا فرانته Elena Ferrante

النا در سال ۱۹۹۲ با رمان «نوپولیتان» (Neapolitan Quartet) شروع به فعالیت نویسندگی کرد. این سری رمان‌ها دربارهٔ دو دوست دختر به نام‌های لنا و لیلاست که در محیطی فقیر و پر از خشونت در ناحیهٔ ناپل بزرگ شده‌اند. این سری رمان‌ها به عنوان یکی از برترین آثار ادبیات جهان شناخته می‌شوند.

روایت «نوپولیتان» به دلیل توصیف واقعی و مؤثر از زندگی در ناحیهٔ ناپل، به شدت تحسین شده‌است. در سال ۲۰۱۵، النا برای این سری رمان‌ها به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیت برجستهٔ سال توسط مجلهٔ تایم انتخاب شد.

پرطرفدارترین کتاب های النا فرانته

علاوه بر سری رمان «نوپولیتان»، النا رمان‌های دیگری نیز نوشته است که شامل عناوین زیر می‌شوند:

– رویاهای خلاصه شده (The Lost Daughter)
داستان یک نام تازه (The Lying Life of Adults)
– امروز، فردا، دیروز (Troubling Love)
– داستان دوستی (The Days of Abandonment)

النا به دلیل آثار موفق خود، به یکی از برترین نویسندگان رمان جهان تبدیل شده است.

جوایز نویسندگی النا فرانته

النا فرانته (Elena Ferrante) نویسندهٔ مشهور ایتالیایی است که در حوزه‌های ادبیات و رمان فعالیت می‌کند. وی به خاطر سری رمان‌های «نوپولیتان» (Neapolitan Quartet) و «داستان یک نام تازه» (The Lying Life of Adults) شناخته می‌شود.

سری رمان «نوپولیتان»، که شامل چهار جلد است. این سری رمان‌ها به عنوان یکی از برترین آثار ادبیات جهان شناخته می‌شوند و تحسین بسیاری از منتقدین و خوانندگان را به دنبال داشته‌اند.

در سال ۲۰۲۰، فرانته رمان «داستان یک نام تازه» را منتشر کرد که دربارهٔ رشد و تغییرات زندگی یک دختر نوجوان به نام جوی است. این رمان نیز توجه بسیاری از منتقدین و خوانندگان را به خود جلب کرد.

فرانته برای آثار خود، جوایز مهمی از جمله جایزهٔ تحسین انتقادی کتاب (Critics’ Circle Prize) و جایزهٔ بین‌المللی نویسندگی ایتالیا (Internationaler Literaturpreis) را دریافت کرده است. همچنین، در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیت برجستهٔ سال توسط مجلهٔ تایم انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *