بلاگ

معرفی برترین آثار متیوسید

متیو سید (Mathew Syed) نویسنده، صحبت‌های عمومی کننده، و بازیکن سابق تنیس روی میز اهل بریتانیاست. او در سال ۱۹۷۰ در انگلستان، در خانواده‌ای پاکستانی-بریتانیایی به دنیا آمد.

بیوگرافی متیو سید Mathew Syed

Mathew Syed دانش آموختهٔ دانشگاه اکسفورد است و در طول دوران تحصیلی خود بازیکن تنیس روی میز حرفه‌ای بود. او بارها قهرمان بریتانیایی تنیس روی میز شد، به علاوه دو بار نیز در المپیک شرکت کرد. پس از بازنشستگی از ورزش، ساید به عنوان خبرنگار و سپس ادیتور در روزنامهٔ تایمز لندن کار کرد. همچنین، او به‌عنوان نویسنده و مشاور ورزشی برای تیم‌های مختلفی همچون تیم ملی بریتانیا در المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ کار کرده است.

پرطرفدارترین کتاب های متیوسید

کتاب مشهور Mathew Syed به نام «تفکر به سبک جعبه سیاه» (Black Box Thinking) در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این کتاب دربارهٔ اهمیت آزمون و خطا در موفقیت‌ها و شکست‌های ما است. در این کتاب، ساید به این نکته پرداخته که چرا برخی افراد و سازمان‌ها به دنبال پنهان کردن خطاها هستند و چگونه می‌توان با شفافیت و آموزش از خطاها یاد گرفت و بهتر شد.

Mathew Syed کتاب‌های دیگری نیز نوشته است که شامل عناوین زیر می‌شوند:

– بلندپروازی: چگونه شکست‌ها به موفقیت تبدیل می‌شوند (Bounce: The Myth of Talent and the Power of Practice)
– سوار شدن بر موج: چگونه برای موفقیت در شرایط نامطلوب آماده شویم (The Greatest: The Quest for Sporting Perfection)
– بزرگ شدن با سرمایه (You Are Awesome: Find Your Confidence and Dare to be Brilliant at (Almost) Anything)
– فرزند تفکر کن (You Are Awesome Journal: Dare to Find Your Confidence and Maybe Even Change the World)

کتاب‌های Mathew Syed در موضوعات گوناگونی همچون موفقیت، تفکر، ورزش، و روانشناسی نوشته شده‌اند.

جوایز نویسندگی Mathew Syed

متیو ساید در حوزه‌های مختلفی نویسندگی می‌کند که شامل موضوعاتی از جمله ورزش، تفکر، روانشناسی، فرهنگ سازمانی و موفقیت می‌شوند. او در کتاب‌های خود، به طرز قابل توجهی از تجربیات و تحلیل‌های خود بهره می‌برد و با استفاده از مثال‌های واقعی ارائه می‌دهد.

در زمینه جوایز، متیو ساید به دلیل کتاب «تفکر به سبک جعبه سیاه»، جایزه Business Book of the Year در سال ۲۰۱۵ را دریافت کرد. همچنین، کتاب «بلندپروازی: چگونه شکست‌ها به موفقیت تبدیل می‌شوند» به عنوان کتاب سال ۲۰۱۰ در دسته‌بندی ورزشی توسط جایزه British Sports Book Awards انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *