بلاگ

معرفی برترین آثار نورا رابرتز

نورا رابرتز یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان رمان عاشقانه و جنایی در دنیا است که بیش از ۲۰۰ رمان منتشر کرده است. نورا رابرتز با نام های دیگری همچون جی.دی. رابرتز، جی.دی. رابرت، جی‌دی رابرتز، جی ال رابرتز، سارا هاردینگ، جی.دی. ست. کلر، والیس سورانکا آثار خود را منتشر کرده‌است.

بیوگرافی نورا رابرتز

نورا رابرتز (Nora Roberts) نویسنده آمریکایی است که در 10 اکتبر 1950 در سیلور اسپرینگ، مریلند به دنیا آمد. نورا رابرتز به خاطر نوشتن داستان‌های عاشقانه، رمان جنایی و همچنین رمان‌های علمی تخیلی در دنیای نویسندگی شناخته شده است. او بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان به فروش رسانده‌است.

پرطرفدارترین کتاب های نورا رابرتز Nora Roberts

برخی از کتاب‌های برجسته نورا رابرتز عبارتند از:

1- جادوگر تاریکی (Dark Witch): این کتاب، اولین قسمت از سری تریولوژی «The Cousins O’Dwyer» است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. داستان درباره یک خانواده ایرلندی است که دارای قدرت‌های جادویی است و برخی از اعضای خانواده قادر به مقابله با یک شیطان قدرتمند هستند.

2- بابازی عشق (The Law is a Lady): این کتاب در سال ۱۹۸۴ منتشر شد و یک رمان عاشقانه و جنایی است. داستان درباره یک وکیل موفق و یک کارآگاه خصوصی است که درگیر پرونده‌ای مهم می‌شوند و در این بین رابطه عاشقانه‌ای بینشان شکل می‌گیرد.

3- دیوانه‌ی عاشق (The Villa): این کتاب در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و یک رمان عاشقانه‌ای است. داستان درباره یک زن جوان است که برای رفتن به شهریه‌ای معروف به ایتالیا سفر می‌کند و در آنجا با مردی ثروتمند و جذاب آشنا می‌شود.

4- شاهکارهای مرگبار (In Death series): این سری کتاب‌ها در سبک رمان جنایی و علمی تخیلی است که با نام «جی.دی. رابرتز» منتشر شده‌است. این سری شامل بیش از ۵۰ کتاب است که در دنیای نزدیک آینده روایت ماجراهای یک کارآگاه خصوصی بهنام ایو دالاس می‌باشد. داستان‌های این سری در شهر نیویورک در آینده‌ای نزدیک رخ می‌دهد و شامل عناصری از جنایت، عشق، رازآلودی و علمی تخیلی است.

5- رویاهای پیش‌بینی (Vision in White): این کتاب در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و یک رمان عاشقانه است. داستان درباره یک عکاس موفق است که در کارش بسیار توانمند است و با یکی از مشتریانش که آینده‌ای پیش‌بینی کننده دارد آشنا می‌شود. این کتاب بخشی از سری «Bride Quartet» است که شامل چهار کتاب درباره یک گروه دوستان عکاس است.

6- آتش‌بازی (The Witness): این کتاب در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و یک رمان جنایی است. داستان درباره یک زن جوان است که به دنبال شاهدی که می‌تواند او را در مقابل یک قاتل خطرناک حفظ کند می‌گردد. این کتاب شامل عناصری از جنایت، مهارت‌های تفنگی و روابط عاشقانه است.

این تعداد کتاب‌های نورا رابرتز تنها یک بخش کوچک از آثار او می‌باشد. او بیش از ۲۰۰ رمان در ژانرهای مختلف نوشته است که بسیاری از آن‌ها موفق به فروش بالایی در سراسر جهان شده‌اند.

جوایز نویسندگی نورا رابرتز

نورا رابرتز در چندین حوزه نویسندگی فعالیت می‌کند، از جمله رمان عاشقانه، رمان جنایی، رمان علمی تخیلی، رمان تاریخی و رمان های مربوط به مسائل اجتماعی.

او در زمینه نویسندگی رمان عاشقانه، یکی از موفق‌ترین نویسندگان جهان است و کارهای او در این حوزه بسیار محبوب هستند. همچنین، او در زمینه رمان جنایی و رازآلود نیز فعالیت دارد و سری کتاب‌های “In Death” را تحت نام جی.دی. رابرتز نوشته است.

نورا رابرتز در طول دوره حرفه‌ای خود تعداد زیادی جایزه و افتخار دریافت کرده است. برخی از جوایز و افتخارات او عبارتند از:

– دریافت جایزه RITA از انجمن نویسندگان رمان عاشقانه آمریکا، به عنوان بهترین نویسنده رمان عاشقانه، چندین بار در طول دوره حرفه‌ای او.

– دریافت جایزه ادبی مرکز کتاب‌های آمریکا (Center for the Book in the Library of Congress) به دلیل داشتن بیش از 100 کتاب در کتابخانه ملی آمریکا.

– در سال ۲۰۰۵، او به عنوان یکی از “پنجاه نفر برتر نویسندگان رمان” توسط مجله Publishers Weekly انتخاب شد.

– در سال ۲۰۱۱، دریافت جایزه نویسنده سال از جشنواره کتاب بازار آمریکا (BookExpo America).

– در سال ۲۰۱۷، او به عنوان یکی از پنج نویسنده برتر موفقیت‌آمیز در زمینه رمان عاشقانه توسط مجله Forbes انتخاب شد.

– در سال ۲۰۱۹، دریافت جایزه مدال هنر و ادبیات از رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ.

به طور کلی، نورا رابرتز به عنوان یکی از موفق‌ترین نویسندگان جهان شناخته شده است و بسیاری از کتاب‌هایش به فروش بالایی در سراسر جهان رسیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *